5/22/2018 – Duathlon #3 Results

Adult

Place Bib First name Last name Category Age Gender Overall Time Run T1 Bike T2 Run
1 70 Linda Barnack Adult 32 Female 57:54.5 10:13.8 0:32.0 36:30.8 0:23.2 10:14.7
2 96 Brian Pinkston Adult 44 Male 58:39.7 10:02.2 0:42.5 36:41.7 0:46.4 10:26.8
3 73 Kaitlin Mattos Adult 31 Female 1:00:12.5 11:43.8 0:17.6 36:02.2 0:21.8 11:47.1
4 75 Eric Adams Adult 40 Male 1:00:31.3 11:36.3 0:57.8 36:01.3 0:54.4 11:01.4
5 86 Ryan Kofoid Adult 35 Male 1:01:17.8 10:53.5 0:47.4 37:30.5 0:42.9 11:23.4
6 64 Cyndi Addington Adult 52 Female 1:03:57.3 12:18.1 0:31.7 37:32.1 0:51.8 12:43.6
7 79 Erin Freel Adult 40 Female 1:05:24.0 11:50.2 0:38.4 40:31.5 0:25.3 11:58.5
8 100 Rose Theisen Adult 50 Female 1:06.10 12:23 0:33 39:58 0:17 12:59
9 87 Naomi Gallien Adult 30 Female 1:06:24.5 10:59.5 0:22.9 43:07.5 0:22.3 11:32.2
10 89 Jodi Harskamp Adult 43 Female 1:09:58.6 12:11.3 1:16.9 43:24.6 1:14.6 11:51.2
11 93 Debbie Paine Adult 36 Female 1:10:27.0 13:18.4 0:40.9 41:43.3 0:44.1 14:00.2
12 92 Katriina Timm Adult 39 Female 1:12:16.8 12:58.6 1:44.0 43:40.3 0:50.7 13:03.2
13 82 Helen Carroll Adult 54 Female 1:12:32.4 13:09.6 1:02.3 45:03.1 0:48.8 12:28.6
14 63 Alexandra Post Adult 39 Female 1:12:39.8 12:17.7 1:02.1 45:43.8 0:29.2 13:06.9
15 77 Lawrence Bigelow Adult 56 Male 1:12:48.0 13:32.8 0:34.7 43:36.0 0:43.6 14:20.9
16 68 Holly Boston Adult 33 Female 1:13:25.1 14:16.2 0:50.4 43:13.9 0:42.1 14:22.4
17 58 Abigail Bigelow Adult 19 Female 1:14:20.6 13:04.6 0:48.0 46:03.2 0:30.9 13:53.9
18 76 Kassim Kurani Adult 37 Male 1:16:55.9 14:20.1 0:31.8 48:23.6 0:20.7 13:19.6
19 72 Serena Sweet Adult 36 Female 1:29:11.3 17:50.3 3:55.1 48:52.0 2:14.9 16:19.0
20 94 Alyssa Sweet Adult 28 Female 1:29:12.0 17:49.1 3:55.4 48:55.8 2:12.6 16:19.1
21 99 Tammy Sterrett Adult 58 Female DNF 23:45 1:43.7
22 95 Ryan Sweet Adult 30 Male DNF 15:13 2:17

Youth Elite

Place Bib First name Last name Category Age Gender Overall Time Run T1 Bike T2 Run
1 59 Owen Farr Youth Elite 13 Male 47:18 8:12.7 0:26.6 29:34.0 0:36.7 9:30
2 57 Nicholas Nelson Youth Elite 12 Male 54:09.6 8:11.9 0:24.5 35:28.0 0:28.2 9:37.1
16 Hannah Farr Youth Elite 15 Female DNF 9:00.6 0:48.6

Youth 11-15

Place Bib First name Last name Category Gender Overall Time
1 84 Keagan Wilsroth Kids 11-15 Male 24:40.6
2 47 Ireland Selby Kids 11-15 Male 25:24.0
3 50 Maddie Roovers Kids 11-15 Female 27:23.9
4 53 Sakina Kurani Kids 11-15 Female 30:11.9
5 45 Sage Boston Kids 11-15 Female 55:25.9

Youth 5-10

Place Bib First name Last name Category Gender Overall Time
1 27 Maya Tirpack Kids 11-15 Female 12:47
2 46 Keena Bennett Kids 5-10 Female 14:42.3
3 90 Tui Stanbury Kids 5-10 Female 15:06.0
4 48 Timothy Freel Kids 5-10 Male 16:01.0
5 42 Chase Eldridge Kids 5-10 Male 16:25.8
6 88 Grace Post Kids 5-10 Female 16:37.0
7 13 Hannah Veltkamp Kids 5-10 Female 17:57.2
8 85 Tristan Wisroth Kids 5-10 Male 18:15.6
9 43 Addison Eldridge Kids 11-15 Female 18:39
10 83 Noelle Oakley Kids 5-10 Female 19:36.9
11 52 Deklan Hadden Kids 5-10 Male 20:11.4
12 56 Milo Andersen Kids 5-10 Male 21:28.3
13 91 Patrick Strauss Kids 5-10 Male 25:21.9
14 44 RJ Craft Kids 5-10 Male 26:21.3
15 6 Michael Nelson Kids 5-10 Male *14:30.3 Run only

5/8/2018 – Duathlon  #2 Results

Adult

Place Bib First name Last name Category Age Gender Run T1 Bike T2 Run Time
1 29 Mick Bakker Adult 37 Male 8:46.5 0:12.6 30:13.0 0:36.2 9:24.0 49:12.3
2 34 Eric Adams Adult 39 Male 10:19.5 0:37.8 34:20.6 0:37.9 10:44.5 56:40.3
3 28 Kaitlin Mattos Adult 31 Female 10:49.3 0:32.3 35:44.0 1:06.2 10:47.8 58:59.6
4 38 Brian Pinkston Adult 43 Male 9:49.3 0:38.5 37:47.9 1:05.8 10:53.2 1:00:14.7
5 25 Linda Barnack Adult 31 Female 10:01.2 0:23.2 40:19.3 0:24.6 10:01.8 1:01:10.1
6 26 Rose Theisen Adult 49 Female 11:49.7 1:00.0 35:34.4 0:29.0 12:44.4 1:01:37.5
7 21 Chris Kent Adult 65 Male 16:24.8 0:09.3 33:42.5 0:46.0 13:09.5 1:04:12.1
8 33 Erin Freel Adult 39 Female 11:34.5 0:22.3 40:37.5 0:18.1 12:19.8 1:05:12.2
9 24 Erika Bennett Adult 47 Female 11:39.3 0:28.6 40:52.0 0:17.3 12:51.4 1:06:08.6
10 31 Debbie Paine Adult 35 Female 13:45.5 0:33.1 40:43.1 0:56.0 14:49.0 1:10:46.7
11 18 Alexandra Post Adult 38 Female 12:32.4 0:46.5 45:06.2 13:57.2 0:05.5 1:12:27.8
12 23 Holly Boston Adult 33 Female 12:54.1 1:23.9 43:06.2 0:55.0 15:14.8 1:13:34.0
13 19 Lawrence Bigelow Adult 52 Female 13:11.1 0:27.2 43:46.7 0:35.2 15:46.6 1:13:46.8
14 41 Abagail Bigelow Adult 18 Female 12:31 1:15:09
15 30 Katriina Timm Adult 38 Female 12:27.6 1:49.2 45:56.8 15:25.1 0:05.5 1:15:44.1
16 22 Angela Craft Adult 33 Female 13:08.4 1:09.3 55:02.2 1:02.0 15:33.0 1:25:54.9
17 35 Lisa DeLoney Adult 46 Female 12:44.1 1:34.8 DNF
18 39 Kassim Kurani Adult 37 Male 12:53 DNF

Youth Elite

Place Bib First name Last name Category Age Gender Run T1 Bike T2 Run Time
1 17 Owen Farr Junior Elite 13 Male 6:54.1 0:16.9 29:20.4 8:32.9 0:08.2 45:12.5
2 14 DeShawn Rushmeyer Junior Elite 13 Male 6:28.1 0:19.2 31:13.2 45:27.5
3 15 Nicholas Nelson Junior Elite 11 Male 8:28.6 0:43.0 DNF

Youth 11-15

Place Bib First name Last name Category Age Gender Time
1 37 Brooke Wagner Kids 11-15 11 Female 22:44
2 5 Ireland Selby Kids 5-10 10 Male 24:04
3 8 Michael Rushmeyer Kids 11-15 11 Male 25:27
4 3 Sage Boston Kids 11-15 11 Female 59:52

Youth 5-10

Place Bib First name Last name Category Age Gender Time
1 32 Faith Hughes Kids 5-10 10 Female 13:14
2 40 Maya Tirpack Kids 5-10 10 Female 13:46
3 4 Keena Bennett Kids 5-10 9 Female 13:50
4 10 Calista Zuber Kids 5-10 7 Female 16:04
5 9 Ethan Holmen Kids 5-10 5 Male 16:25
6 11 Addison Eldridge Kids 5-10 10 Female 16:36
7 7 Kaiya Soldwedel Kids 5-10 9 Female 16:56
8 12 Julia Timm Kids 5-10 9 Female 17:15
9 1 Chase Eldridge Kids 5-10 7 Male 19:13
10 36 Deklan Hadden Kids 5-10 5 Male 23:19
11 2 RJ Craft Kids 5-10 6 Male 24:08